Bir sorunuz mu var?
Mesajı gönderildi. Kapalı

Satış Mesafesi Sözleşmesi

MADDE 1 – SÖZLEŞMENİN TARAFLARI

SATICI:

UZEMKU BİLGİ TEKNOLOJİLERİ SANAYİ VE TİCARET LTD. ŞTİ

  • Vergi NO: 9010418682
  • Vergi Dairesi: Çankaya
  • Adres: Meşrutiyet Mahallesi, Selanik Caddesi, No: 78/18 Çankaya/Ankara

ALICI:

Remkod sistemini kullanan katılımcı/öğrenci/müşteri/danışman

MADDE 2 – SÖZLEŞMENİN KONUSU:

İş bu sözleşmenin konusu, Alıcının Satıcıya ait “remkod.com.tr” web sitesinden elektronik ortamda sipariş verdiği, sözleşmede bahsi geçen nitelikleri haiz ve yine sözleşmede satış fiyatı belirtilen mal/hizmetin satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır. Alıcı, satışa konu mal/hizmetlerin temel nitelikleri, satış fiyatı, ödeme şekli, teslimat koşulları vs. satışa konu mal/hizmet ile ilgili tüm ön bilgiler ve “cayma” hakkı konusunda bilgi sahibi olduğunu, bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında mal/hizmeti sipariş verdiğini is bu sözleşme hükümlerince kabul ve beyan eder. www.remkod.com.tr sitesinde ödeme sayfasında yer alan ön bilgilendirme ve fatura iş bu sözleşmenin ayrılmaz parçalarıdır.

MADDE 3 – SÖZLEŞME TARİHİ:

Satıcı tarafından daha önce imzalanmış bulunan iş bu iki nüsha sözleşme alıcı tarafından, siparişi oluşturduğu tarihte imzalanarak kabul edilmiş sayılır.

MADDE 4 – MAL/HİZMETİN TESLİMİ, SÖZLEŞMENİN İFA YERİ VE TESLİM ŞEKLİ:

Mal/hizmet, alıcının teslim işlemleri remkod.com.tr web sitesi üzerinden alıcının özel hesabına tanımlanır. Alıcı, kendi hesabından almış olduğu kurs, eğitim veya hizmeti takip edebilir. Bu sayede kendi hesabına tanımlandığından teslim şekli online olduğunu kabul eder.

MADDE 5 – TESLİMAT MASRAFLARI VE İFASI:

Teslimat masrafları aksi belirtilmediği sürece satıcıya aittir. Satıcı, web sitesinde, ilan ettiği rakamın üzerinde alışveriş yapanların teslimat ücretinin kendisince karşılanacağını yada kampanya dahilinde ücretsiz teslimat yapacağını beyan etmişse, teslimat masrafı satıcıya aittir. Teslimat; hizmet bedelinin satıcının hesabına geçmesinden sonra en kısa sürede yapılır. Satıcı, mal/hizmetin siparişinden itibaren 24 saat içinde teslim eder ve olası bir aksaklıkta ise bu süre ek 48 saat’ e kadar uzama hakkını saklı tutar. Herhangi bir nedenle mal/hizmet bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, satıcı mal/hizmetin teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

MADDE 6 – ALICININ BEYAN, İADE VE TAAHHÜTLERI:

Alıcı, sözleşme konusu mal/hizmeti teslim almadan önce kurs veya alacağı hizmetlerle ilgili bilgileri önceden edinmiş olduğunu kabul eder. Siparişi oluşturulmuş ve teslim işlemleri tamamlanmış olan hizmet, kurs alıcının işleminin tamamlandığını taahhüt eder. Cayma hakkı kullanılacaksa, alıcı iade talep edebilir. Bu süre 15 gün ile sınırlı olup 15 günden sonra hizmet ile ilgili iptal hakkı kabul edilmeyeceğini alıcı taahhüt eder.

İade işlemi kabul edildikten sonra alıcıya ait kredi kartı/ Banka kartı / IBAN alıcının hesabına gönderilir. Ayrıca herhangi bir kusurdan dolayı kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşunun mal/hizmet bedelini satıcıya ödememesi halinde, Alıcı kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla mal/hizmeti 3 (Üç) gün içinde satıcıya göndermekle yükümlüdür.

MADDE 7 – SATICININ BEYAN VE TAAHHÜTLERI:

Satıcı, sözleşme konusu mal/hizmetin eksiksiz, belirtilen açıklamalara uygun, siparişte belirtilen niteliklere uygun teslim edilmesinden sorumludur. Alıcının daha iyi hizmet alabilmesi için alıcıya bilgilendirme, haber verme yükümlülüğü olmakla birlikte kampanya, fırsat değişikliklerinden alıcıyı bilgilendirme zorunluluğu olduğunu beyan eder.

MADDE 8 – SÖZLEŞMEYE KONU MAL/HİZMETİN ÖZELLİKLERİ:

Mal/hizmetin cinsi ve türü, miktarı, marka/modeli, rengi ve tüm vergiler dâhil satış bedeli www.remkod.com.tr adlı web sitesindeki mal/hizmet tanıtım sayfasında yer alan bilgilerde ve iş bu sözleşmenin ayrılmaz parçası sayılan faturada belirtildiği gibidir.

MADDE 9 – ÖDEME ŞEKİLLERİ:

Mal/Hizmet alımlarında alıcı Banka Kartı / Kredi Kartı / Havale ve EFT seçeneklerinden herhangi biri ile ödeme yapabilmektedir. Uzemku Bilgi Teknolojileri Sanayi ve Ticaret LTD ŞTİ şirketi ödeme alımlarında üçüncü şirket/kişiler ile çalışma yapabilmektedir.

Ödeme alımlarında PAYTR altyapısı, İyziPOS altyapısı ve Shopier sistemleri kullanılmaktadır. Her bir çalışma ortağında farklı çalışmalar söz konusudur. PayTR web sitenin genel ödeme ağını oluştururken, İyzipos daha çok link ile satış işlerimlerinde çözüm ortağımız olarak kullanılmaktadır. Shopier ürünlerin listelenmesi, alınımda kullanılmaktadır.

Havale/ EFT işlemler ise;

  • Uzemku Bilgi Teknolojileri Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi
  • IBAN: TR39 0011 1000 0000 0094 2443 27
  • Banka adı: QNB Finansbank

Hesap bilgileri kullanılmaktadır.

MADDE 10 – BELGELENDİRME

Mal/hizmetin tesliminden sonra alıcı hizmet/kurs tamamlamasından sonra talep ettiği takdirde kursu aldığına dair katılım belgesi Uzemku Bilgi Teknolojileri Sanayi ve Ticaret LTD ŞTİ adına REMKOD tarafından verileceğini taahhüt eder.

Alıcının Uluslararası belgelendirmesinde ise REMKOD ‘ un Sayı: CIAF/YGG/15290:2014-0 numaralı sözleşme ile Akreditesini yapan CARDCERT INTERNATIONAL CERTIFICATION kuruluşu üzerinden belgelendirme işlemlerinde süreç Uzemku Bilgi Teknolojileri Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi tarafından yapılmaktadır. Belgelendirme işlemlerinde belge Kargo veya Online olarak gönderim yapabilmektedir.

MADDE 14 – CAYMA HAKKI:

Alıcı, sözleşme konusu mal/hizmeti teslim almadan önce kurs veya alacağı hizmetlerle ilgili bilgileri önceden edinmiş olduğunu kabul eder. Siparişi oluşturulmuş ve teslim işlemleri tamamlanmış olan hizmet, kurs alıcının işleminin tamamlandığını taahhüt eder. Cayma hakkı kullanılacaksa, alıcı iade talep edebilir. Bu süre 15 gün ile sınırlı olup 15 günden sonra hizmet ile ilgili iptal hakkı kabul edilmeyeceğini alıcı taahhüt eder.

Alıcı; Uzemku Bilgi Teknolojileri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, Alıcı’ nın almış olduğu hizmeti ticari kazanca dönüştürme, kötüleme, markaya zarar verici davranışlarda bulunma, hesap bilgilerini paylaşma, satma, propaganda aracı gibi amaçlar tespit ettiğinde Uzemku Bilgi Teknolojileri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’ ne maddi veya marka zarar verici durumlarda cayma hakkını kullanabileceğini bildiğini kabul eder.

Madde 14′ de ek olarak “Teslimat ve İade Koşulları Sözleşmesi” kapsamında teslimat ve iade sözleşme maddelerinin her biri alıcı tarafından kabul edilir ve sorumluluğunu taahhüt eder.

MADDE 15 – CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK MAL/HİZMETLER:

Alıcı, 01/01.2022 tarihinden itibaren Uzemku Bilgi Teknolojileri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi kapsamında faaliyet gösteren REMKOD ve ucretsizegitimal.com web siteleri üzerinden danışmanlık aldığında ve randevunun onaylanmasından sonra danışmanlık tamamlanıp hizmet teslim edildikten sonra hizmet iadesi mümkün olmayacağını kabul eder. İade talep etmeyeceğini etse dahi ödemesini alamayacağını kabul eder.

MADDE 16 – SINIRSIZ ERİŞİM HAKKI

Remkod WEB sitesi kullanıcılarına sınırsız erişim hakkı sunar. Ancak bu sınırsız erişim hakkı üzerinde remkod.com.tr değişiklik yapmak hakkını saklı tutar. Kursları kaldırma, güncelleme, ders güncellemesi, hizmet değişikliği gibi öngörülen veya öngörülemeyen durumlarda alıcıyı önceden bilgilendirme koşulluyla değişiklik yapılabileceğini alıcı kabul eder..

MADDE 17 – TEMERRÜD HALİ VE HUKUKİ SONUÇLARI:

Alıcı, kredi kartı ile yapmış olduğu işlemlerinde temerrüde düşmesi halinde kart sahibi bankanın kendisi ile yapmış olduğu kredi kartı sözleşmesi çerçevesinde faiz ödeyecek ve bankaya karşı sorumlu olacaktır. Bu durumda ilgili banka hukuki yollara başvurabilir; doğacak masrafları ve vekalet ücretini alıcıdan talep edebilir ve her koşulda alıcının borcundan dolayı temerrüde düşmesi halinde, alıcı, borcun gecikmeli ifasından dolayı satıcının oluşan zarar ve ziyanını ödemeyi kabul eder.

MADDE 18 – YETKİLİ MAHKEME:

İş bu sözleşmeden kaynaklanabilecek ihtilaflarda, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri, belirtilen değer üstüne Tüketici Mahkemeleri; bulunamayan yerlerde Asliye Hukuk Mahkemeleri yetkilidir. Bu sözleşme kapsamında Ankara Mahkemeleri yetkili mahkemelerdir.