Bir sorunuz mu var?
Mesajı gönderildi. Kapalı

Milton Erickson Hipnozu

HİPNOZ PRACTİTİONER KURSUNU ALDIYSANIZ BU KURS ALMANIZA GEREK YOKTUR. HİPNOZ PRACTİTİONER KURSU İÇERİSİNDE MEVCUTTUR. 

Hipnotik dil kullanımında Milton Erickson önemli bir yere sahiptir. Özellikle Hipnoz içerisinde dolaylı telkinleri kullanan Milton Erickson bilinç düzeyine dolaylı telkin vererek bilinci karıştırırken bilinçaltına doğrudan telkinler vermektedir. Bilinçaltına verilen doğrudan telkinler sayesinde kişinin davranış, inanç veya beklentileri üzerinde etkiye neden olabilmektedir. İşte bu nedenle Milton Erickson hipnozu son derece merak edilen hipnoz çeşitlerinden biri olarak karşımıza çıkar.

Milton Erickson, herhangi bir olay ile ilgili hipnoz çalışmaları yaptığında mevcut durumla ilgili hiç bir şekilde bahsetmeyin her daim etrafında dolaşarak ya da dolaylı olarak bahsederek çalışmalarını yürütür.

Örnek verecek olursak;

  • Temel reis kesinlikle aklınıza gelmesin ya da pembe bir ağacı sakın düşünme.

Görüldüğü üzere aslında bir şeyden bahsetmek o şeyi hatıra çağırmak ile eşdeğerdir. Buradaki felsefe son derece basittir. Bir kızılderili atasözünden yola çıkarak açıklayacak olursak;

  • Çocuğunuza şeytanı öğretmek istemiyorsanız ona şeytandan bahsetmeyin…

Çünkü bu atasözünden de anlayacağınız gibi şeytandan söz ederken aslında çocuğun şeytana karşı merak duygusunu aşılarsınız. İşte bu nedenle Milton Erickson bir durumu direk olarak bilinçaltına ulaşabilmek için bu yöntemi tercih eder. Ancak Milton Erickson hipnozunu anlatmak bu kadar da basit bir durum değildir. Bu detay haricinde çok daha fazla bilgiye ve dikkat edilecek hususlara ihtiyaç vardır. Nitekim Hipnotik dilleri kullanmak onun uzmanlık alanı olduğu gibi hipnotik dilin tüm çeşitlerini rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Not: Kursu bitirdikten sonra Carcerd ve EUROPASSCARD Onaylı Uluslararası Akreditasyonlu sertifikanız otomatik olarak hazırlanacak olup sertifikalar kısmından indirebilirsiniz.  Örnek sertifikayı aşağıda görebilirsiniz.

5
5 5 üzerinden
1 Derecelendirmeler

Ayrıntılı Değerlendirme

Yıldız 5
1
Yıldız 4
0
Yıldız 3
0
Yıldız 2
0
Yıldız 1
0

{{ review.user }}

{{ review.time }}
 

Daha fazla göster
Yorum bırakmak için lütfen giriş yapın
Kursu al
Kayıtlı: 55 öğrenci
Dersler: 2
Seviye: Tüm Seviyeler
Milton Erickson Hipnozu
Fiyat:
₺1,500 ₺339.90