Bir sorunuz mu var?
Mesajı gönderildi. Kapalı

Eğiticinin Eğitimi

Genel başlıklarına bakacak olursak içeriğimiz şu şekilde olacaktır.

  • Sunumda Planlama ve Hazırlık; Sunum yaparken en önemli ve başlangıç kısmı olan planlama, hazırlık kısmı sayesinde sunum öncesi yapılacak teknikleri, stratejileri oluşturmaktadır.
  • Sunumda Sözsüz İletişim; NLP eğitmeleri genellikle sunumlarında burada anlatılan teknikleri ve yöntemleri kullanırlar. Bu sayede etkili bir biçimde NLP Destekli sözsüz iletişim ile mimik, beden dili ve tonlamaları fark edeceğiz.
  • Sunumda Hipnotik Gizli Metaforlar; İzleyicinin, Dinleyicinin veya alıcının dikkatini çekmek, bilinçdışı düzeyde iletişim kurmak için kullanılabilecek teknikleri kapsamakla birlikte dünyaca ünlü komedyenler veya sahne performansçılarının kullandığı teknikleri kapsamaktadır.
  • Etkili ve Başarılı Sunum Teknikleri; Tarih boyunca, insan etkisinin zirvesi diğerlerini ikna edebilme becerisi olmuştur. Bu itibarla, halka hitap etmenin amacı, konuşmacının sözcüklerinin yokluğunda gerçekleşmeyecek bir etkinin meydana gelmesine sebep olmaktır.
  • Sunumda Sahne Kontrolü; Konuşmacı olarak başarınızın en belirleyici faktörlerinden biri, konuşmayı yaptığınız mekandır.
  • Sunumda 4Mat Modeli; Bilinçdışı ile yapılan iletişimler en etkileyici ve de en başarılı iletişim çeşididir. Öyle ki en iletişim kurmayacak kişiyi dahi iletişime açabilir bilinçdışı ile uyum sağlayıp en rahat iletişimi oluşturabilirsiniz
  • Sunumda Platform Becerileri; Yüce hayaller kurun, hayal kurdukça yücelirsiniz. Vizyonunuz bir gün geleceğiniz yer konusundaki vaadinizdir. Sunumlar etkili platform becerileri artırmak, anafikiri verme teknikleri, giriş becerileri artırma da kullanılan teknikler.
  • Sunumda Ses Ustalığı; Ses gücünüzü ve ustalığınızı geliştirmek için tıpkı bir enstrüman çalmak gibi sesinizi de kullanmayı öğrenebilirsiniz.
  • Sunum Yaparken Mekanı Kullanmak; Sunum yaparken NLP desteğini alarak bilinçdışı iletişim yollarını etkili bir şekilde kullanarak, sunum yaptığınız da mekanı etkili olarak kullanabileceğini teknikleri ve stratejilerini göreceğiz.
  • Usta Eğitmenlerin Sırları; Profesyonel konuşmacıların diğer konuşmacılarından farklı yaptıkları farklılıklar ve kazançlarını nasıl artırdığı ile ilgili detaylı bilgileri kapsamakla birlikte NLP destekli anlatım yapılmaktadır.

Not: Kursu bitirdikten sonra Carcerd ve EUROPASSCARD Onaylı Uluslararası Akreditasyonlu sertifikanız otomatik olarak hazırlanacak olup sertifikalar kısmından indirebilirsiniz.  Örnek sertifikayı aşağıda görebilirsiniz.