Bir sorunuz mu var?
Mesajı gönderildi. Kapalı

Duygusal Öğrenme

5 5 üzerinden
5
1 yorumu

Duygusal öğrenme, insanların duygusal zekalarını geliştirmelerine yardımcı olan önemli bir konudur.

Bilgi ve teknoloji çağında gün geçmiyor ki yapay zeka çok daha çılgın bir boyutta ulaşmasın. Tekrarlanan tüm işleri yapay zeka alırken insanoğlunun en önemli kozu Duygulardır. Peki Duygusal öğrenmeyi fark edip bunu kendi avantajımıza kullanmayı başarırsak ne olur?

İnsanların çoğu öğrenme faaliyetlerini zeka üzerine kurmuş olup duygusal öğrenmeyi pek kullanmamaktadır. Oysa geçmiş yüzyılın zeka üzerine öğrenme yöntemleri bu çağda pek işe yaramamakta ve sürekli olarak sorunlar yaşanmasına neden olmaktadır.

Tekrar tekrar benzer sorunları yaşadınız mı, karar verirken zorlandınız mı, problem çözme davranışlarınızı geliştirmekte zorlanıyor musunuz, kendini tanımıyor musunuz, öz farkındalık ve öz yönetiminizi geliştirmek mi istiyorsunuz; o halde bu eğitim tam size göredir.

Bu eğitim sayesinde;

Büyük duyguları yönetmek, ilişkiler kurmak, kişisel farkındalık kazanmak, sorunları çözmek, sorumlu seçimler yapmak ve hedefler belirlemek için gereken becerilerin öğretilmesi ve geliştirilmesini sağlayacaktır.

Duygusal öğrenme, insanların duygusal zekalarını geliştirmelerine yardımcı olan çok önemli bir konu olarak karşımıza çıkar. Duygusal öğrenmenin bu kadar önemli olmasının asıl nedenleri şunlardır;

 

  • İnsan İlişkileri: Duygusal öğrenme, empati ve sosyal becerileri geliştirir. Bu, insanların başkalarının duygularını anlama yeteneğini artırır ve daha sağlıklı ilişkiler kurmalarına olanak sağlar. İyi ilişkilerin önemi hem kişisel hem de profesyonel yaşamda başarı için kritik bir öneme sahip olduğu zaten bilinen bir gerçektir.

  • İş Hayatı: İş dünyasında; duygusal zeka, liderlik, işbirliği ve iletişim becerilerini içerir. İş yerinde duygusal olarak zeki olan kişiler, takım çalışmasında daha etkili olurlar ve stresle daha iyi başa çıkma becerileri kazanırlar.

  • Kişisel Gelişim: Duygusal öğrenme, öz farkındalık ve öz yönetim yeteneklerini en üst düzeye çıkarmakta katkı sağlar. Bu, insanların kendi duygusal tepkilerini anlamalarına ve yönetmelerine yardımcı olan bir beceridir.

Duygusal Öğrenmenin en önemli araçları ise şu şekildedir;

  • Empati: Empati, başkalarının duygularını anlama ve onları anlamaya çalışma yeteneği olarak bilinir. Ancak bu beceriyi bu kadar dar bir kalıba sokmak mümkün değildir. Empati, insanların ilişkilerini güçlendirir ve işbirliği yapmalarını kolaylaştırır. Yapay zeka çağında, bu beceri, insanlar arasındaki etkileşim becerilerini artırması için önemlidir.

  • Sosyal Beceri: Etkili iletişim, işbirliği ve çatışma çözme yeteneğini içerir. İnsanlar, sosyal becerilerini geliştirdikçe iş ve kişisel yaşamlarında daha başarılı bir kariyer çizgisi oluşturdukları gibi daha rahat bir yaşam sürerler.

  • Öz Farkındalık: İnsanların kendi duygularını ve düşüncelerini anlama yeteneği olarak ifade edilebilir. İnsanlar, öz farkındalıklarını artırdıkça, daha iyi kararlar alabilmekte ve birçok problemi hızlı bir şekilde çözebilmektedir.

  • Öz Yönetim: Duygusal tepkileri kontrol etme ve hedeflere ulaşmak için kendini motive etme yeteneğini kendi içerisinde bulunmasına katkı sağlar. İnsanlar, öz yönetim becerilerini geliştirdikçe, daha etkili bir şekilde çalışabilirler. Yapay zeka sistemleri de verimli çalışmak için bu beceriyi kullanmak üzere çalışmalarına başlamıştır.

  • Sosyal Farkındalık: Sosyal farkındalık, çevremizdeki insanların duygusal durumunu en net şekilde anlama yeteneğini bize kazandırır.

Türkiye’ de bu kurs içeriği ilk defa ele alınmış olur, daha önce hiç bir kuruluş ve eğitmen bu içeriği oluşturmamıştır. Çünkü bu kurs yapay zekanın geliştiği şu günlerde insanlığın en büyük kurtarıcısı olacaktır. 

Dünyaya doğum tarihimiz ile hesaplanan Natal haritamız ile geldik. Bu bilinçli tarafımız maddi dünyaya doğuş döngümüz. Her sene bazı genler geri çekiliyor, hiç haritanızda olmayan genler haritanızda ÖN PLANA çıkıyor.

Sizin Natal’ınız ana yaşam amacınızı gerçekleştirmeye yardımcı olmak için hesapladığınız içinde 2022 senesi için tüm bu veriler yolunuza ışık tutuyor. Bütün 64 GENİ yaşıyorsunuz hepsi sizde var. Bundan dolayı genler, öne çıkıyorlar, arkaya çekiliyor devamlı bir gelgit yapıyorlar. Çünkü bizim daha değişik deneyimler yaşamamıza yardım ediyorlar. Ve en önemlisi amacımızı gerçekleştimek için bize yardım ediyorlar.

Her sene solar sistemde hesaplama yapacağınız tarih gelir, hologenetik daha farklı çalışıyor, İşte bu kursta bununla ilgili kendi natal, solar haritalarımıza nasıl bakacağımızı öğreneceğiz. Transit harita ile günümüze ışık tutacağız.

5
5 5 üzerinden
1 Derecelendirmeler

Ayrıntılı Değerlendirme

Yıldız 5
1
Yıldız 4
0
Yıldız 3
0
Yıldız 2
0
Yıldız 1
0

{{ review.user }}

{{ review.time }}
 

Daha fazla göster
Yorum bırakmak için lütfen giriş yapın
Kursu al
Kayıtlı: 71 öğrenci
Süre: 3 Saat 10 dk
Dersler: 18
Video: 3 Saat 05 dk
Seviye: Tüm Seviyeler
Duygusal Öğrenme
Kategori:
5 5 üzerinden
5
1 yorumu
Fiyat:
₺1,200 ₺149.90
Bu web sitesi çerezleri kullanır ve gezinme deneyiminizi geliştirmek için kişisel verilerinizi ister.